363 raste me COVID-19 gjithsej 55.498, shëruar 48.990, vdekur 1.405

363 raste me COVID-19 gjithsej 55.498, shëruar 48.990, vdekur 1.405

!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.589 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 363 raste...
Nëntë komuna mbeten në zonën e kuqe

Nëntë komuna mbeten në zonën e kuqe

Adresimi i ministrit Armend Zemaj në konferencën për media lidhur me çeshtjet kryesore rreth COVID-19 në vendin tonë. “Më lejoni që të ju informoj Ju dhe nëpërmjet Juve edhe opinionin publik se tashmë Ministria e Shëndetësisë, në mbështetjeje të kryeministrit...
296 raste me COVID-19 gjithsej 55.135, shëruar 48.572, vdekur 1.399

296 raste me COVID-19 gjithsej 55.135, shëruar 48.572, vdekur 1.399

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.659 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 296 raste...