Konjufca përkujtoi masakrën në Pastasel të Rahovecit

Konjufca përkujtoi masakrën në Pastasel të Rahovecit

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, bëri sot homazhe dhe vendosi lule në Kompleksin Memorial në Pastasel të Rahovecit, për të përkujtuar kështu vrasjen e 106 martirëve të këtij fshati dhe fshatrave të tjerë përreth tij, nga forcat serbe....
32 raste me COVID-19, shëruar 31, dy të vdekur

32 raste me COVID-19, shëruar 31, dy të vdekur

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës përmes postimit në rrjetin social Facebook, ka publikuar rastet e të infektuarve me COVID-19, më 31.03.2022. Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në...
ShSKUK: 13 pacientë po trajtohen nga COVID-19

ShSKUK: 13 pacientë po trajtohen nga COVID-19

Në kuadër të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës janë në trajtim 13 pacientë  nga Covid-19. Prej tyre, 7 pacientë të konfirmuar me Covid-19, 6 të negativizuar, post-Covid. Me oksigjeno-terapi janë 4 pacientë, kurse në mjekim Intensiv 2 pacientë....